از درب اتوماتیک شیشه ایی چه می دانیم !؟

در عصر ما بیشترین تمرکز بر روی استفاده هر چه راحتر و آسانتر از امکانات موجود در اطراف ماست. این تفکر در تمامی جنبه های روزمره ما از جمله  مقوله معماری و صنعت ساختمان به وضوح قابل رویت می باشد.

یکی از این مواردی که باعث سهولت در استفاده از آن شده است، درب های اتوماتیک الخصوص درب های اتوماتیک شیشه ایی است که فواید و قابلیت هایی که این درب ها در اختیار مردم قرار می دهند باعث می شود تا جنبه کاربردی آن بر جنبه زیبایی و شکیل بودنش قالب گردد.

اولین و یکی از مهم ترین منافع ای که استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای در بر دارد، فراهم نمودن دسترسی و ورود و خروج سریع و آسان می باشد. علاوه بر تسهیل ورود و خروج و سرعت بخشیدن به عبور ها و مرور ها، این سیستم نوعی خوش آمد گویی را نیز به مراجعه کنندگان در بدو ورود به ساختمان ابلاغ می نماید که می تواند از نظر روانی تأثیر بسزایی در ذهن افراد و تکریم آنها داشته باشد.

یکی دیگر از عواملی که از اهمیت بسزایی در این زمینه برخوردار می باشد این است که استفاده از درب های دستی و سنتی توان فیزیکی و بدنی خاصی را نیاز دارد و ممکن است بسیاری از افراد که دچار ناتوانی جسمی و یا کهولت سن می باشند در هنگام عبور از این درب ها دچار مشکل شوند. در واقع درب های معمولی به دلیل نوع عملکرد، نحوه طراحی و ساخت ممکن است محدودیت هایی را برای این افراد به وجود آورد، زیرا اغلب این درب ها برای استفاده افراد معمولی با توانایی های عادی مفید می باشند و باعث بروز مشکلاتی برای سایر افراد می گردند.

از دیگر مزیت های عمده این نوع از درب ها به ویژه با بالا رفتن هزینه های انرژی، صرفه جویی در مصرف انرژی برودتی و حرارتی در حد 35 تا 50 درصد در سال، کنترل دما و جلوگیری از  ورود گرد و غبار در اماکن با تردد بالاست که باعث افزایش طرفداران استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای شده است.

از دیگر مزیت های این نوع از درب ها بحث امینت آن است که می توان به آسانی و در مواقع نیاز به راحتی و بدون نیاز به حضور در کنار آن، درب را از فاصله و با استفاده از ریموت کنترل قفل کرد که این موضوع در بانک ها، فروشگاه ها، سازمان ها و مجتمع های بزرگ در زمان سرقت بسیار حائز اهمیت است.

برای آشنایی بیشتر با درب های اتوماتیک و نمونه های مختلف آن، می توانید در منو محصولات اطلاعات مرتبط با هر مدل را مطالعه فرمایید.